Що таке лід у продажах? Що таке лід у маркетингу? Що таке лідогенерація, кому вона потрібна, та яку користь від неї отримує бізнес? Які інструменти лідогенерації існують та як їх використовувати? Якщо ви не знаєте відповідь хоча б на одне з цих запитань, вітаємо — ви опинилися у правильному місці.

У цій статті ми розглянемо поняття ліда, звернемо увагу на його основні види та типи, а також розкриємо формулу для визначення вартості ліда. Ви дізнаєтеся про переваги лідогенерації, основні стратегії та канали, які забезпечують стабільний потік потенційних клієнтів. Також пояснимо, чому ліди — своєрідне паливо для росту та розвитку бізнесу, а їх відсутність — ніби втрата кисню для компанії, без якого їй стане важко існувати.

Що таке лід?

Лід (від англійського слова "Lead") — потенційний клієнт, який проявляє інтерес до послуг чи продуктів певного бізнесу. Це може бути людина, яка залишила свої контактні дані на вашому вебсайті, підписалася на розсилку, придбала пробну версію продукту або взяла участь у вебінарі тощо. Для кращого розуміння терміну, розглянемо простий приклад.

Уявіть, що існує компанія, яка спеціалізується на розробці програмного забезпечення для автоматизації бухгалтерського обліку. Цільова аудиторія бізнесу — інші підприємства, які активно шукають і розглядають рішення для поліпшення ведення документообігу, організації бази клієнтів, покращення продуктивності команди.

Одного дня на офіційному сайті компанії з'являється спеціальна пропозиція: «Отримати безплатну консультацію від експерта щодо основного функціонала продукту». Якщо відвідувач бажає скористатися цією можливістю, йому потрібно виконати простий алгоритм дій — заповнити форму, де зазначити ім'я, номер телефону та невеликий опис бізнес-потреб. Щойно він натисне кнопку «Відправити», то автоматично перетвориться на ліда — потенційного клієнта.

Його контактні дані та інформація про конкретні запити стануть доступними менеджерам, і фахівці компанії зможуть розпочати процес підігріву ліда та встановлення із ним індивідуального контакту.

Основні види та типи лідів

Існує кілька різних способів класифікувати потенційних клієнтів, і це допомагає компаніям:

 • розробляти належні маркетингові пропозиції, які відповідатимуть конкретним потребам різних сегментів аудиторії;
 • оптимізувати розподіл завдань для менеджерів із продажу. Наприклад, якщо лід холодний, не кваліфікований, то фахівцю достатньо налаштувати автоматичні листи. Якщо ж лід проявляє інтерес до послуг чи продуктів, то менеджер може обробити його вручну.
 • ефективно розподіляти бюджет компанії і спрямовувати його на тих, хто має найбільший потенціал конверсії;
 • покращувати якість обслуговування;
 • підвищувати ефективність комунікації з потенційними клієнтами;

Найпростіший розподіл лідів — за їхньою готовністю до покупки. Згідно з цим, ліди розподіляють на:

❄️ Холодних лідів

☀️ Теплих лідів

🔥 Гарячих лідів

Що таке холодні ліди?

Холодні ліди — люди, які поки що не мають ніякої інформації про діяльність вашої компанії, не знайомі з її наявними продуктами та послугами. Іншими словами, вони ще не виявили інтерес до вашого бізнесу, не готові до активних дій і, тим паче до покупки.

Зазвичай, конверсія холодних лідів вимагає неабияких зусиль, оскільки клієнтів потрібно зацікавити і побудувати з ними довірливі відносини.

Щоб перетворити холодного ліда на потенційного клієнта, ретельно дослідіть їх вимоги, і намагайтеся пропонувати продукти або послуги, які відповідають їх потребам і можуть закрити їх болі.

Що таке теплі ліди?

Теплі ліди — потенційні клієнти, які ще не виявили чіткого інтересу до покупки саме у вашої компанії, але вони точно знають, хто ви і що пропонуєте. Вони можуть час від часу відвідувати ваш сайт, стежити за діяльністю команди у соціальних мережах, читати блог тощо. Просто їх бажання ще не переросло у намір купити товар.

Найкращий спосіб спонукати цих потенційних клієнтів до покупки полягає у використанні чіткого заклику до дії. Наприклад, «Забронюйте дзвінок із нашим спеціалістом, і він розповість вам, як наш інструмент допоможе автоматизувати бухгалтерський облік».

Що таке гарячі ліди?

Гарячі ліди — «‎без п’яти хвилин»‎ реальні клієнти, які виявляють зацікавленість у ваших продуктах або послугах. Вони ще не здійснили покупку, але точно готові до підписання угоди. Такі потенційні клієнти можуть перебувати у стані активних переговорів із менеджерами з продажу.

Ви ж можете відкрито заохочувати гарячих потенційних клієнтів купувати у вас, підкреслюючи всі переваги вашого продукту або послуги, відзначаючи якості, які допомагають вашому бізнесу виділятися серед конкурентів.

Холодні ліди

Теплі ліди

Гарячі ліди

Не виявили інтерес до продукту / послуги

Виявили інтерес до продукту / послуги, залишили контактну інформацію

«‎Без п’яти хвилин»‎ реальні клієнти, які готові до підписання договору про співпрацю

Не взаємодіють із компанією

Періодично взаємодіють із компанією

Активно йдуть на контакт із компанією

Покупка малоймовірна, якщо не докласти зусиль

Можуть здійснити покупку

Висока ймовірність покупки

Не вбачають потреби у придбанні товару

Їх бажання ще не переросло у намір купити товар

Існує чітко визначена потреба

Вимагають значної уваги та зусиль

Вимагають помірної уваги

Вимагають не уваги, а конкретних дій

Порівняльна таблиця лідів

Не менш важливим критерієм лідів є їхня кваліфікація — це збір інформації про потенційного клієнта, яка дозволить оцінити можливості, бажання, готовність придбати товар і підписати угоду про співпрацю. За класифікацією лідів поділяють на дві категорії:

MQL (Marketing Qualified Lead)

Маркетингові кваліфіковані потенційні клієнти ліди, які знаходяться на самому початку воронки і цікавляться властивостями та технічними характеристиками продукту, але з різних причин не готові придбати його. Як правило, цими потенційними клієнтами займається відділ маркетингу. Фахівці зосереджуються на взаємодії з клієнтами завдяки різноманітним маркетинговим активностям. Наприклад, вони можуть організовувати вебінари, створювати цікавий контент для блогу, вести активну комунікацію в соціальних мережах тощо.

SQL (Sales Qualified Lead)

Щойно клієнти виявляють предметний інтерес до продукту, їх передають відділу продажів, де вони перетворюються на кваліфікованих лідів (SQL — Sales Qualified Lead) — ті, хто вже мають намір придбати продукт компанії, але поки що не знають, як саме це зробити. Зазвичай, вони активно комунікують із менеджерами з продажу, ставлять додаткові запитання про властивості продукту, умови оплати, можливості налаштування, технічну підтримку та будь-які інші аспекти, які допоможуть їм у прийнятті остаточного рішення.

Отже, класифікація потенційних клієнтів виявляється надзвичайно корисною як для надання необхідної інформації у відповідний момент, так і для збільшення шансів на успішне перетворення лідів у активних споживачів.

Як визначити вартість ліда [формула]

Вартість ліда (CPL — Cost per Lead) — сума коштів, яку компанія вкладає у залучення потенційних клієнтів. Розрахунок CPL дозволяє визначити рентабельність маркетингових стратегій і рекламних кампаній, які привертають увагу зацікавлених у продукті або послузі осіб. У результаті — бізнес може зосередитися на найбільш прибуткових напрямках, скоригувати витрати на менш доцільні канали.

Формула для обчислення вартості ліда проста. Вам лише треба взяти загальні витрати на маркетинг і розділити їх на загальну кількість нових потенційних клієнтів. Щоб результат був максимально точним, підрахуйте кількість потенційних клієнтів і маркетингові витрати за один і той самий період часу (місяць, півроку, рік).

Припустимо, компанія витратила $10 000 на маркетингові заходи протягом місяця і за цей період залучила 500 нових потенційних клієнтів. Тоді вартість ліда (CPL) обчислюватиметься так:

Формула, за якою обчислюється CPL (Cost per Lead)

Отже, вартість одного ліда (потенційного клієнта) у цьому випадку cтановить $20. Всі цифри вигадані, жоден із бюджетів не постраждав.

Важливо розраховувати вартість ліда та аналізувати ефективність стратегії лідогенерації через призму бізнес-моделі вашої компанії та тривалості відносин із клієнтами. Тому самостійно визначте, скільки грошей ви готові витратити на залучення лідів.

Що таке лідогенерація?

Лідогенерація (від англійського слова “Lead Generation”) це процес залучення та привернення потенційних клієнтів до вашого бізнесу. Він  охоплює використання різних маркетингових ініціатив та технік для формування інтересу до вашої компанії, продукту чи послуги серед цільової аудиторії. Основною метою лідогенерації є збір інформації про людей, які мають потенціал стати вашими клієнтами. Механізм працює так:

Крок 1 — знайомство з діяльністю компанії і привернення уваги цільової аудиторії. Це може бути досягнуто через різні маркетингові канали, такі як блоги, медіа, реклама, соціальні мережі або сайт.

Крок 2 — використання заклику до дії (CTA). Наприклад, спеціальна кнопка, повідомлення або зображення, що спонукають до взаємодії з пропозицією.

Крок 3 — перехід на цільову сторінку, де можна знайти додаткову інформацію, акційні пропозиції або можливості пробної підписки на продукт або послугу.

Крок 4 — збір даних для подальшого спілкування.  

Крок 5 — формування бази даних.

Крок 6 — персоналізована комунікація і конвертація лідів у платоспроможних клієнтів.

Влучно спланована стратегія лідогенерації дозволяє уникнути марно витраченого часу та зусиль менеджерів на спілкування з користувачами, які не виявляють інтересу до пропозицій компанії. Це призводить до економії бюджетів, більш глибокого розуміння потреб своєї цільової аудиторії та досягнення високих показників рентабельності інвестицій.

Переваги лідогенерації: чому лідогенерація — важливий бізнес-процес?

Лідогенерація — це не просто термін із сфери маркетингу, а важливий елемент успішного функціонування компанії. Не важливо, чи ви керівник малого бізнесу, який прагне розширити базу клієнтів, чи велика корпорація, що має амбіції збільшити впізнаваність на ринку, лідогенерація стане тим самим фундаментом для подальшого розвитку вашої компанії у непередбачуваному світі сучасного підприємництва.

Ось 5 найбільших переваг лідогенерації, які дозволяють:

Відсіяти нецільову аудиторію

Припустимо, що ваша компанія розробляє і впроваджує програмне забезпечення для управління клієнтськими відносинами. Отже, ваша місія — залучити до співпраці тих клієнтів, які виявляють інтерес до використання CRM-рішення для поліпшення бізнес-процесів у компанії.

Разом із колегами, ви приймаєте рішення провести вебінар на тему «Як підвищити продуктивність та ефективність бізнесу за допомогою CRM-системи»‎. Щоб отримати доступ до лекції, учасникам пропонують заповнити коротку реєстраційну форму і вказати: ім'я та прізвище, сферу діяльності, адресу електронної пошти або номер мобільного телефону та які саме проблеми вони б хотіли вирішити шляхом впровадження програмного забезпечення.

З результатів реєстраційної форми ви отримаєте цінні інсайти щодо інтересів, уподобань та потреб учасників. Це дозволить вам знайти персоналізований підхід до кожної людини та врахувати побажання аудиторії під час створення пізнавального контенту.

Отже, замість того, щоб витрачати час та ресурси на всіх (навіть незацікавлених осіб), спрямовуйте свої зусилля на тих, кому фактично потрібна CRM-система. Так ви отримаєте більше цінних контактів і підвищите ймовірність успішної конверсії лідів.

Створити сильний імідж компанії

Кожна нова ініціатива, націлена на залучення цільової аудиторії, допомагає зміцнити  впізнаваність компанії як на тлі конкурентів, так і на ринку в цілому. До того, активна взаємодія фахівців із потенційними клієнтами за допомогою різних каналів комунікації, додає компанії статус важливого учасника професійних дискусій у конкретній галузі. Це значно посилює репутацію і, відповідно, привертає увагу до продуктів або послуг бізнесу. Отже, клієнти схильні розглядати вас як досвідчену і надійну компанію.  

Підвищити рентабельність інвестицій

Принцип підвищення рентабельності інвестицій за допомогою лідогенерації полягає в розумному та цілеспрямованому використанні ресурсів, а саме — часу і коштів. Ви скеровуєте свої зусилля на спілкування та взаємодію з тими клієнтами, хто виявляє інтерес до вашого продукту або послуги. Це дозволяє максимально оптимізувати використання вкладених інвестицій і суттєво зменшити витрати, які виникають під час спроби привернути незацікавлених осіб.

Збільшити обсяги продажів

Фокусуючись на інтересах цільової аудиторії, вам вдасться влучно підлаштувати пропозиції компанії під конкретні потреби лідів. Це призведе не тільки до успішних продажів, але й до створення більшої цінності продукту для ваших клієнтів. Якщо клієнти переконаються, що продукт або послуга компанії відповідає заявленим вимогам, то рівень їх задоволеності зросте. Така позитивна динаміка забезпечить підґрунтя для повторних покупок та довготривалих відносин.

Оцінити бізнес-ідею компанії

Позитивний відгук та інтерес зі сторони потенційних клієнтів стане додатковим підтвердженням та підкріпленням того, що ваш продукт або послуга відповідають реальним потребам ринку.

Якщо реакція аудиторії негативна або відгуки вказують на можливі недоліки, у вас є час для того аби внести корективи, адаптувати та удосконалити концепцію на початкових етапах розвитку, знизити можливі ризики і підвищити шанси на успіх у майбутньому.

Загальний аналіз переваг підкреслює той факт, що лідогенерація допомагає встановити зв'язок із цільовою аудиторією, сприяє підвищенню конкурентоспроможності та забезпечує стале зростання компанії на ринку.

Чому не можна купувати списки лідів

У світі бізнесу, де кожен крок має важливе значення, ідея придбання готових списків лідів може здатися спокусливою. Але, насправді, такий швидкий і легкий шлях — одна із найгірших тактик, яку ви можете обрати під час розробки стратегії залучення потенційних клієнтів. Ця стратегія часто призводить до серйозних проблем, невиправданих очікувань і незадовільних результатів.

Ми підготували для вас перелік підводних каменів, на які варто звернути увагу, перш ніж приймати остаточне рішення про купівлю списків лідів. Розглянемо ці причини докладніше:

 • Немає гарантій, що ви отримаєте актуальну інформацію

Доволі часто такі дані можуть бути застарілими або недостовірними хоча б через те, що лід міг змінити контактну інформацію або взагалі перестав цікавитися вашим продуктом або послугою. Безперечно, ви можете отримати мільйон контактів. Але, який у них сенс, якщо у фахівців просто не вийде з ними зв'язатися?

Запамятайте: справжня цінність потенційних клієнтів полягає не лише в їх кількості, але й у якості. Тому надважливо, щоб списки лідів були актуальними, люди цікавилися вашою пропозицією і були готові до співпраці. Тоді ваші зусилля не будуть марними.

 • Ви зіткнетеся з юридичними санкціями

Необхідно врахувати, що при купівлі списків лідів, ви може позбавитися не лише грошей, але й порушити законодавство щодо захисту персональних даних. Особливо це стосується бізнесів, які працюють в Європейському Союзі.

Захист персональних даних резидентів ЄС регулює загальний регламент про захист даних (GDPR — General Data Protection Regulation). Згідно з цим документом, ви повинні отримати згоду від тих осіб, чиї персональні дані ви збираєтеся обробляти. Якщо ж ви не отримаєте дозволу від людей і розпочнете роботу з даними —  це призведе до серйозних санкцій, включаючи адміністративні штрафи.

 • Ви можете погіршити свою репутацію

Придбавши списки лідів, ви не зможете  відслідкувати, яка кількість компаній вже використовувала ці дані для надсилання комерційних пропозицій. Такий масовий підхід часто призводить до перенасичення повідомлень однієї і тієї ж аудиторії, але з різних джерел. Вашу компанію можуть сприйняти як надокучливого відправника спаму.

Враховуючи всі вищезазначені ризики, стає очевидним, що покупка списків лідів — стратегічно невигідний підхід для будь-якого бізнесу. Замість того, щоб шукати легкі шляхи, підприємцям слід сконцентруватися на знайомстві аудиторії зі своєю експертизою, цінностями продукту або послуги та унікальністю пропозицією.

Такий підхід допоможе побудувати довготривалі та плідні відносини, підвищити рівень довіри та досягти стійкого успіху в бізнесі.

Основні канали лідогенерації у 2023 році

У ідеальному світі ви б створили якісний продукт, а люди б вишикувалися в чергу, щоб придбати те, що ви продаєте. Проте реальність диктує інші правила. Важливо не лише розробити продукт, але й знати, як і серед яких маркетингових каналів вдало презентувати його.

Отже, пропонуємо розглянути найпопулярніші канали лідогенерації, які дозволяють охопити і зацікавити максимальну кількість аудиторії.

Електронна пошта

Електронна пошта безсумнівно залишається найпопулярнішим інструментом для ведення продажів та обробки заявок у сучасному бізнесі. Однак, щоб отримати максимальну користь від цього каналу, необхідно мати зручний інструмент для управління контактами і взаємодії з клієнтами.

NetHunt CRM — багатоканальна CRM-система, яка дозволяє збирати заявки з різних каналів в централізованому місці. Завдяки інтеграції NetHunt CRM із Gmail, ви можете легко прив'язувати всі листи до карток клієнтів у CRM, що дозволяє вам миттєво отримувати доступ до історії взаємодії з кожним клієнтом.

Більше того, ви зможете створювати персоналізовані та масові рекламні кампанії прямо з Gmail-інтерфейсу, використовуючи шаблони листів і документів. Це допоможе вам підтримувати зв'язок з клієнтами, відправляти їм актуальну інформацію та пропонувати продукти або послуги, які їх цікавлять.

Сайт

Сайт — це візитівка вашої компанії. Структура сторінки має бути логічною, навігація зручною, а інформація легко доступною. Розмістіть на сайті форми зворотного зв'язку — важливий елемент лідогенерації, де відвідувачі зможуть залишати свої контактні дані та запити на консультацію тощо. Обов’язково публікуйте цікавий і корисний контент, який відповідатиме потребам цільової аудиторії, привертатиме увагу людей і підвищуватиме авторитет вашої компанії. І, звісно, ж потурбуйтеся про оптимізацію сайту під пошукові системи, щоб покращити видимість сторінки в мережі.

Месенджери

Сьогодні у переважної кількості людей є щонайменше один месенджер у смартфоні. Тому цей канал комунікації стає дедалі популярнішим. Зокрема через те, що відправка повідомлень стала важливою альтернативою телефонним розмовам для багатьох користувачів, і саме тому методи залучення лідів через платформи, такі як Viber, WhatsApp, Telegram, а також чати у Facebook та Instagram, активно розвиваються та набирають обертів.

Листування в месенджерах може бути більш зручним і менш нав'язливим для клієнтів, що полегшує спілкування та взаємодію з ними. Також ці платформи дозволяють автоматизувати процеси лідогенерації, використовуючи, наприклад, чат-боти.

Автодзвінки за існуючою базою контактів

Автоматизовані дзвінки стануть важливим інструментом для залучення лідів під час додаткового і повторного продажу. Бот просто нагадає клієнтам про акції та спеціальні пропозиції, запропонує нові товари або послуги, а також здійснить збір зворотного зв'язку.

Але! Можливості бота для автоматизованих дзвінків не обмежуються лише записом голосу. Бот може ефективно розпізнавати людську мову, розуміти не лише окремі слова, але й контекст розмови. Навіть, якщо співрозмовник використовує синоніми.

Майте на увазі, що деяких людей, відверто кажучи, може роздратувати те, що їм доведеться спілкуватися з роботом, а не з живою людиною. Тому одразу налаштуйте бота на неформальний стиль ведення діалогу і попереджайте співрозмовників завчасно, що з ними на зв’язку автоматизований агент.

Live-трансляції

Останнім часом відеоконтент набув неабиякої популярності, і фактично став «телебаченням» нового покоління. Проте, серед всіх форм відеоспоживання, прямі ефіри особливо подобаються споживачам. І цьому є цілком зрозуміле пояснення — цей формат контенту дозволяє компаніям взаємодіяти з аудиторією в режимі реального часу, відповідати на запитання та коментарі.

Ба більше, регулярні Live-трансляції дозволяють підтримувати впізнаваність компанії та підсилюють експертність команди у відповідній сфері. А це вже сприяє збільшенню конверсії лідів у реальних клієнтів.

Організація подій і активний нетворкінг

Ці два підходи дозволяють встановлювати особистий контакт із людьми, виявляти їх потреби та інтереси, розширювати базу клієнтів, і, в кінцевому підсумку, створювати  фундамент для подальшої співпраці.

Нетворкінг орієнтується на активний пошук нових знайомств та збереження вже існуючих контактів. Він включає участь у конференціях, семінарах, майстер-класах, бізнес-зустрічах, конференціях, під час яких ви можете спілкуватися з іншими учасниками заходів, дізнаватися про поточні бізнес-потреби, виклики та можливості, і встановлювати бізнес-контакти.

Реферальний маркетинг

Ідея полягає в тому, що ви пропонуєте винагороди клієнтам, які рекомендують вашу компанію своїм знайомим. Таким чином, дана пропозиція виявляється вигідною ситуацією для всіх сторін:

 • ви відкриваєте нові можливості для залучення потенційних клієнтів;
 • ваші постійні клієнти отримують приємні бонуси за рекомендації;
 • знайомі ваших клієнтів отримують доступ до високоякісних продуктів або послуг, яким вони можуть довіряти.

Чат-боти

Чат-боти можна використовувати для різних маркетингових цілей — від простого збору контактних даних, обробки запитів і листів до вивчення потреб цільової аудиторії за допомогою опитувань. Завдяки цьому,  фахівці не витрачатимуть час на сегментацію лідів за необхідними критеріями та зможуть оперативно заповнити базу клієнтів.

Окрім того, чат-боти на сайтах, у мобільних застосунках і месенджерах допомагають бізнесу не упускати потенційних клієнтів, а, навпаки, автоматично обробляти максимальну кількість заявок.

QR-коди

Завдяки простоті сканування за допомогою смартфонів, QR-коди стають посередниками між реальним і віртуальним світом, розкриваючи нові можливості для підприємств у взаємодії зі своєю аудиторією. Наприклад, їх можна використовувати для:

 • збору контактних даних;
 • реєстрації на подію;
 • створення та розповсюдження цифрових візитівок.

Як генерувати більше лідів? Стратегії лідогенерації, які працюють у 2023

Якщо ви хочете розвивати свій бізнес, вам потрібен потужний робочий процес генерації лідів, який буде залучати все більше і більше нових клієнтів до вашої компанії. Адже чим більше лідів ви зможете зацікавити, тим більше людей пройде через воронку продажів і перетвориться на задоволених постійних клієнтів.

Оскільки технології та вподобання аудиторії змінюються з кожним роком, краще за все не використовувати застарілі стратегії лідогенерації. Ми розглянемо 8 потужних тактик лідогенерації, які допоможуть вам досягати ще кращих результатів.

Точно визначте портрет покупця

Точне визначення портрета покупця — критично важливо для бізнесу з кількох причин. По-перше, це допомагає налаштувати маркетингові та рекламні кампанії. Коли ви розумієте, хто саме ваш ідеальний клієнт, то маєте змогу створювати контент, який точно відповідатиме його потребам і інтересам.

По-друге, це спрощує вибір каналів маркетингу і способів зв'язку з аудиторією. Ви знаєте, де саме проводить час ваш клієнт, а значить можете оптимізувати розподіл ресурсів на найбільш популярні платформи.

І, нарешті, це сприяє розробці продукту чи послуги, які відповідають реальним потребам та бажанням цільової аудиторії.

Якісний контент ваше все

Завдяки своїй цікавості, оригінальності та цінності, якісний контент вирізняється поміж загального потоку повідомлень. Він діє як магніт, привертаючи увагу читачів, глядачів чи слухачів. Оригінальний підхід до подачі інформації, нові ідеї та неочікувані погляди на ту чи іншу ситуацію, здатні перетворити пасивних споживачів інформації в активних клієнтів вашої компанії.

А по-справжньому цінний контент можна закривати (перетворювати його на gated content) та обмінювати доступ до нього на контактні дані лідів — ім'я та прізвище, компанію, в якій вони працюють, адресу електронної пошти тощо.

Використовуйте спливаючі вікна (попапи)

Ці вікна дозволяють привернути увагу відвідувачів до важливого контенту або пропозицій. Вони можуть служити для збору контактних даних підписників, мотивувати відвідувачів здійснити певну дію, наприклад, підписку чи покупку продукту.

Не нехтуйте розробкою привабливої пропозиції

Ваші стратегії можуть бути найкращими, але без вміння запропонувати те, чого насправді потребує ваша аудиторія, ви не досягнете омріяних результатів.

Для ефективної лідогенерації, важливо використовувати ту лексику, якою користуються ваші потенційні клієнти. Це сприятиме не лише підвищенню видимості пропозиції компанії (сторінки сайту одразу відображатимуться у пошуковій видачі), але і допоможе потенційному клієнту зрозуміти, що ви дійсно розумієте його проблеми та можете запропонувати цінний продукт / послугу.

Крім того, наголошуйте на перевагах продукту, а не просто перераховуйте його основні характеристики. Наприклад, замість того, щоб говорити, що «‎CRM-система інтегрується з Viber, WhatsApp, Gmail, Telegram та сервісами VoIP-телефонії»‎, зауважте, що ваше CRM-рішення дозволить клієнтам не пропускати жодної заявки, оскільки повідомлення з різних джерел автоматично потраплятимуть до єдиної системи.

Такий підхід допомагає виділити конкретні переваги вашого продукту і чітко передати їх цінність потенційним клієнтам.

Не ускладнюйте життя потенційного клієнта

Структура веб-сайту, всі елементи і розділи у ньому мають бути легкодоступними, логічно впорядкованими і максимально зрозумілими для відвідувачів. Радимо вам помінятися з клієнтом місцями і у буквальному сенсі цього слова пройти його шлях і усунути всі ті елементи, які можуть уповільнити процес ухвалення рішення.

Всі важливі заклики до дії — CTA, такі як «‎Завантажити», «Підписатися», «Зареєструватися» мають бути у полі зору користувачів. Це забезпечує зручну навігацію сайтом і збільшує ймовірність того, що відвідувачі виконають необхідні дії.

Важливо, щоб відвідувач чітко розпізнавав вашу унікальну торгову пропозицію, розумів її переваги і знав, як її отримати. Якщо на вашому вебсайті буде занадто елементів, що можуть відвернути увагу, клієнт просто закриє його і звернеться до конкурентів.

Автоматизуйте процес лідогенерації

Автоматизація процесу лідогенерації має кілька важливих переваг:

 • дозволяє збільшити продуктивність та швидкість генерації лідів. За допомогою автоматизованих інструментів, таких як CRM-системи, компанії можуть автоматично відстежувати та обробляти більшу кількість потенційних клієнтів, що значно економить час і зусилля фахівців із продажу.
 • спрощує ведення бази даних. Інформація про потенційних клієнтів зберігається структуровано та доступна для всіх відділів компанії;
 • поліпшує взаємодію між відділами продажу та маркетингу;
 • створює зручний механізм для передачі лідів від відділу маркетингу до відділу продажу, що значно зменшує шанси на втрату потенційних клієнтів і покращує комунікацію між командами;
 • полегшує процес ведення бізнесу в умовах сучасного цифрового середовища.

Наприклад, автоматизація процесу лідогенерації за допомогою NetHunt CRM дозволяє зберігати всю інформацію про лідів в одному централізованому місці. Це означає, що ви можете легко відстежувати всіх потенційних клієнтів, їхні контактні дані, історію взаємодії та інші важливі дані без необхідності переключатися між різними програмами або вкладками,

Окрім цього, CRM-система дозволяє проводити аналіз даних та створювати звіти щодо ефективності лідогенераційної стратегії, відстежувати ключові метрики, визначати успішність різних каналів та кампаній, і на цій основі оптимізувати бізнес-процеси.

У підсумку, NetHunt CRM допомагає підвищити ефективність процесу лідогенерації, зекономити час та ресурси, а також забезпечує постійний контроль у роботі з потенційними клієнтами.

Приділіть увагу якісному ремаркетингу

Ви можете персоналізувати звернення до вашої аудиторії, надсилати релевантні пропозиції, нагадувати про діяльність компанії і спонукати зацікавлених клієнтів до подальших дій. Наприклад, якщо користувач додав продукт у кошик, але не придбав його, відправте йому нагадування із зображенням цього товару і запропонуйте привабливу знижку. Це стане додатковою мотивацією до оформлення замовлення.

Як результат, ви збережете лідів у ланцюжку конверсії і забезпечите їх подальшу взаємодію з компанією. Це дозволить розширити вашу клієнтську базу, а також зростить загальну ефективність лідогенерації.

Комбінуйте декілька каналів лідогенерації

Запам’ятайте просте правило: такий синергетичний підхід допомагає розширити охоплення аудиторії, оскільки різні канали можуть привертати різні сегменти цільової аудиторії (включаючи тих, хто може бути менш помітними на одному каналі, але активним на іншому).

Наприклад, ви можете використовувати контент маркетинг для створення цінного контенту, який демонструватиме вашу експертність і досвідченість у відповідній галузі. Реклама в соціальних мережах покращить впізнаванність компанії серед конкурентів. Завдяки електронній пошті менеджери з продажу зможуть комунікувати з клієнтами напряму і відправляти їм персоналізовані пропозиції.

Як CRM-система допоможе вашому бізнесу генерувати лідів?

CRM-система допомагає бізнесу генерувати лідів завдяки:

 • централізованому зберіганню даних: CRM дозволяє зберігати всю інформацію про клієнтів та лідів в одній системі, що полегшує зручний та швидкий доступ до необхідних деталей;
 • автоматизації бізнес-процесів: ви можете автоматизувати багато рутинних завдань, таких як відстеження контактів, надсилання листів, призначення завдань, нагадування про дзвінки та зустрічі тощо.
 • спільній роботі команди : CRM полегшує спільну роботу між відділами продажу, маркетингу та обслуговування клієнтів, що забезпечує злагоджену роботу одразу трьох відділів;
 • підвищенню лояльності клієнтів: за допомогою CRM ви можете підтримувати стабільний зв'язок з клієнтами, надавати їм персоналізовані пропозиції та слідкувати за їх потребами;
 • детальній аналітиці та звітам: CRM надає інструменти для аналізу ефективності маркетингових стратегій, виявлення слабких місць та зміни поточних стратегій для залучення клієнтів і подальших успішних продажів.

Висновок

Безглуздо розробляти продукти чи послуги без урахування реальних потреб аудиторії. Саме тому лідогенерація вимагає глибокого занурення в світ споживачів. Вивчення їх бажань, викликів, перешкод і прагнень створює основу для впровадження інноваційних ідей і рішень. Така адаптація не тільки підвищує ефективність лідогенерації, а й забезпечує позитивний вплив на розвиток усієї компанії.


Зміст